Twitter, Türkiye’de Facebook’tan sonra en çok kullanılan sosyal ağ durumunda. Haziran 2011′de açıklanan rakamlara göre Türkiye’de 4 milyon Twitter kullanıcısı bulunuyor. Kullanıcıların anlık olarak düşündüklerini, ihtiyaçlarını, gittikleri mekanları, ürünler ve mekanlar hakkındaki fikirlerini, ve daha bir çok özel bilgilerini paylaştığı bu sosyal ağ’da, markaların da kesinlikle bulunması ve aktif bir iletişim sağlaması gerektiğini düşünüyorum.

Sosyal ağlar doğru kullanıldığı zaman markalar için çok büyük fırsatlar oluştursa da yanlış bir kullanım marka için çok büyük sorunlar oluşturabiliyor. Burada Twitter’a yeni giriş yapacak olan markalar için önerilerim olacak.

Markalar Twitter’ı etkin bir şekilde nasıl kullanabilir?

– Paylaşım yapın

Takipçilerinize(Müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinize) fayda sağlayacak ve onları bilgilendirecek paylaşımlar yapın. Paylaşım yapmadığınız takdirde boş bir Twitter hesabını hiç kimse takibe almak istemeyecektir.

– Bilgi verin

Sürekli olarak ürünlerinizi paylaşma hatasına düşmeyin. Takipçilerinizi bilgilendirecek paylaşımlar da yapın. Amacınızın sadece para kazanmak değil, müşterilerinize faydalı olmak olduğunu hissettirin

 

Yazının devamını Webrazzi üzerinden okuyabilirsiniz: http://www.webrazzi.com/2011/09/05/markalar-icin-etkin-twitter-kullanimi/