Her geçen gün sosyal medyada markalar tarafından yeni birer uygulama ve yarışma yapılıyor. Onbinlerce bütçeler ayrılan bu yarışmalardan bir çoğu malesef bariz nedenlerden dolayı başarısız oluyor. Peki sosyal medya uygulamalarında nelere dikkat etmek gerekiyor?


Fikrinizi sadeleştirin
Çok iyi bir fikriniz olabilir ancak yarışmaya katılım, normalden fazla bir çaba gerektiriyorsa, bu durum büyük bir kitleyi devre dışı bırakacaktır.  İnsanlar sosyal ağlarda vakit geçirirken aynı anda birden fazla şey ile ilgileniyor ve vakitleri çok fazla değil. Bu yüzden ne kadar güzel ve heyecan verici bir fikir olsa da insanlar yarışmanızı beğenmelerine rağmen katılmak için çaba harcamak istemeyebilirler.
Kullanılabilirlik testleri yapmadan uygulamanızı yayına almayın
Kesin bir gerçek var ki yaratıcı ve farklı kurgular denedikçe, kullanılabilirlik azalıyor. Bu yüzden uygulamanızı yayına almadan önce mutlaka hedef kitlenizin kullanabileceği hale  getirin.

Yazının devamını SosyalMedyaPort üzerinden okuyabilirsiniz:  http://www.sosyalmedyaport.com/sosyal-medya-uygulamalarinda-nelere-dikkat-etmek-gerekiyor.html